Forum dyskusyjne

RE: piszemy o demonach... pytaj o co chcesz;)

Autor: sams2   Data: 2018-02-10, 07:23:55               

Iga,

Przed tobą bardzo długa droga. Bo w każdym poście punktem odniesienia jest mąż.
Więc jednak czujesz złość, ale boisz sie wyrażać, bo gracz silniejszy. Po prostu wyrzuć z tej układanki gracza. Przestanie cię wkurzać i "karać". "Karze" ktoś komu dajesz władzę nad tobą, nikt obojętny nie może cię ukarać. Byłby wtedy śmieszny w twoich oczach, przez chwilę.

Nie wiem co tu bylo pisane wcześniej (bo nie czytałam wątku po twoim oświadczeniu, że rezygnujesz z terapii, to po prostu nie miało sensu), ale taki schemat: wypieram swoje, boje się wyrażać, boję się czyjejś złości, boje sie swojej złości, usprawiedliwiam innych i siebie to są schematy z dzieciństwa. To schemat :przekroczyłam tabu (np nie uważam męża za dobrego partnera) - musze się ukarać (poczucie winy, wyznanie winy)- lub ukarają mnie inni (on ma prawo mnie ukarać, wkurzyć się). To są oczywiste bzdety, bo w normalnym związku każdy może wyrazić uczucia i to nie narusza więzi i nie ma powodu do samo-karania. W ramach tego samo-karania jesteś w terapii być może, ale to akurat dobre. Nie wiem jak było u ciebie w domu, ale to tam jest klucz a nie w twoim mężu. On tylko wyzwala w tobie istniejące schematy. W jakiś sposób cię "uczy"- podsuwa ci twój problem pod nos, do rozwiązania. I będzie podsuwał tak długo aż ten problem rozwiążesz w sobie. Nie na zewnątrz. Szukaj analogii.

Jesli chodzi o rękoczyny, wyzwiska i wrzaski, to po prostu to nagrywaj. W przypadku gdy czujesz zagrożenie np. mąż niszczy coś w domu, podchodzi za blisko, próbuje ciebie uderzyc, bije dziecko, wyżywa się na nim psychicznie, oczernia ciebie w jego oczach- nagrywaj wszystko, i jeśli trzeba wzywaj policję. Zapytaj też terapeutę jak sobie możesz pomóc w sytuacji gdy boisz się agresji męża. I zeby było jasne: to nie ty "prowokujesz", ale to, że w jakiś sposób ofiara zaczyna sie wymykać. A to budzi złość agresora, tak.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku