Forum dyskusyjne

RE: Feminizm, niezależność, partnerstwo...c.d.

Autor: Tuluzka   Data: 2019-02-02, 22:58:48               

Bardzo ciekawy artykuł o tych samicach Alfa i książka zapewne.
Sklania do myślenia .Chciałabym się dowiedzieć jakim typem jestem...
może Gwiazdą? hehe
No przecież wiem,że raczej tym typem z pod ciemnej gwiazdy ;(

Nie mniej zgadzam sie z autorką,że współczesna kobieta (ja też;) potrzebuje mężczyzny o wielu z pozoru wykluczajacych sie cechach, ale ...
czyż nie to samo dotyczy mężczyzn ? Czy owi Betafaceci nie szukają silnej kobiety, ale takiej dającej się podporządkować ?
A z kolei ci Alfamęscy, nie szukają tej słabszej ,dajacej sie dominować, ale równocześnie niezależnej finansowo , pewnej siebie i przebojowej ?

A moze obydwie płcie po prostu szukają alfy i omegi ? ;)))

Tak ,eureka ! ;)))

Poważnie mysle ,że jesteśmy w swego rodzaju procesie (pozdrowienia dla Sams;) wyrównywania, szukania harmonii między alfą, betą i omegą i to zarówno w sobie jak i w partnerze . I chociaż wszyscy nimi po troszę jesteśmy (tymi ABO ), to oczekujemy ,że musi to być ściśle określone ,abo specyficzne połączenie ...
bo może chcielibyśmy być kazdą z literek, ale tylko wtedy , kiedy nam pasuje ?!

Tzn chcielibyśmy być Alfa- przebojowi,asertywni,odważni i niezależni i kiedy trzeba zawalczyc o życie,byt ,przetrwanie ,finanse . Beta - empatyczni,łagodni,wspierający i wyrozumiali kiedy popełniamy błędy i tego wsparcia potrzebujemy, oraz w innych okolicznościach Omega- tacy nieporadni,zawodni i omylni, tacy ludzcy czasem, kiedy po prostu czegos nie wiemy/nie dajemy rady i należałoby przyznać racje innym /oprzec sie na kimś, kto w danej chwili jest w lepszej kondycji zdrowotnej, intelektualnej ,emocjonalnej :)

Jaki swiat byłby piekny gdybysmy potrafili to robić ...
ech rozmarzyłam sie :)))
Tosie nazywa dążenie do doskonałości.

Tak czy inaczej, zgadzam się z autorką i oczywista oczywistością ,ze zamiast doszukiwać się różnic ,należy akcentować /koncentrować się na podobieństwach ,a zmian należy dokonywać zawsze zaczynajac od siebie :)
A doskonalenie siebie zawsze należy zaczynać od zaakceptowania siebie i innych ,taki oczywisty paradoksik ;)))

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku