Forum dyskusyjne

RE: Feminizm, niezależność, partnerstwo...c.d.

Autor: Jaspero   Data: 2019-01-26, 08:48:29               

Bastiaa,

Czy uważasz, że to jest główny powód przemocy ze strony kobiet? Przemoc ekonomiczna ze strony mężczyzn odwzajemniona
przemocą psychiczną i fizyczną ze strony kobiet?

Można przyjąć, że twórcą idei feminizmu jest Charles Fourier,facet z krwi i kości. Idąc dalej feminizm przyczynił się do poprawy egzystencji kobiet i w założeniu równouprawnienia z mężczyznami. Kobiety mają prawo głosu, mają dostęp do edukacji, mają prawo stosować środki antykoncepcyjne, mają prawo ostatecznie decydować z jakim facetem chcą mieć dzieci. Mogą być w małżeństwie lub w konkubinacie. Mogą zasiadać w radach nadzorczych firm, mogą zajmować się polityką i zarządzać państwami. Mogą latać w kosmos. O poziomie dochodów decyduje dobre wykształcenie. Dotyczy to również mężczyzn. Kobieta wykształcona, mądra(brak daltonizmu intelektualnego) i nie zaburzona psychiczne (chęć dominacji w związku) jest w stanie zadbać o siebie samą i nigdy nie uzależni się finansowo od faceta. Niestety, takich kobiet mężczyźni się boją.Niezależnym kobietom faceci nic specjalnego nie mogą zaoferować,trudno jest też im zaimponować. Wzbudzają u nich lęk przed konfrontacją.
Rita Levi-Montalcini włoska uczona, lekarka embriolog i neurolog, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny jest autorką takiej oto myśli:

"Łatwo być piękną kobietą, wystarczy para szpilek i kuse sukienki. Ale żeby być wielką kobietą,musisz ubrać mózg w charakter, osobowość i odwagę"

A przy okazji taka oto zabawna ciekawostka z naszego "feministycznego" podwórka...

https://www.youtube.com/watch?v=D-qo-2kx8IMOdpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku